Efter några veckors bra tränande och spännande matcher, där vi tar kliv framåt för varje match, var det äntligen dags för höstlov! Men innan vi drog på oss våra halloween-dräkter passade vi på att värma upp med en träning tillsammans med F09.
Riktigt kul att få köra några nya övningar och träna tillsammans med nya klubbkompisar, tack F09!
Efter ett skönt lov är det dags för en ny vecka med innebandy. Vi inleder idag med en träning tillsammans med Robban, som åter igen kommer med och fokuserar på våra målvakter. Förutom de vanliga träningarna kommande torsdag och söndag har vi även en match borta mot Nacka på lördag och en lagaktivitet i Hamringe Tower på fredag.
På fredag kommer vi inleda med gruppaktiviter fokuserade på att ha roligt, men även prata igenom hur vi tillsammans vill att ett bra lag är, vilka ramsor vi kör vid matcher, hur vi tränare vill att vi fokuserar runt träningar och matcher osv. Vi kommer även hinna med pizza och film!
Vi vill redan nu flagga för träningen söndag 24 november, då vi kommer få besök av två spelare från Damlaget. Missa inte det!