För att öka sammanhållningen i föreningen skulle vi tycka att det vore kul att gå och se SM-finalerna i innebandy tillsammans.
Det har tidigare gått ut ett erbjudande om föreningsbiljetter som en del av er säkert har uppmärksammat, men tyvärr är dessa redan slutsålda, däremot finns det gott om biljetter på nästa prisnivå, vilken endast är 50.- extra/biljett samt på bättre platser på arenan.
Innan vi bokar några biljetter vill jag dock veta hur stort intresset är och ber er därför gå ut med följande erbjudande till era lag:
Gruppbiljetter till föreningens medlemmar, samt målsmän:
Vuxen 250:-
Ungdom (3-16 år) 150:-
Barn under 3 år Gratis
Alla biljetter bokas i anslutning till varandra så att vi sitter tillsammans.
För dem som vill resa till Globen gemensamt kommer även busstransport eller liknande från Tullingehallen anordnas. Tid och pris på detta ber vi att få återkomma med när vi ser hur stort intresse det finns för gemensam resa.
Återkom till kansli@fbitullinge med svar senast 15 januari.
I svaret skulle vi vilja att ni listar: namn på medlem, hur många biljetter av varje sort till respektive samt huruvida man är intresserad av att boka resa till eventet.
Ev. avanmälan eller tilläggsanmälan kan därefter godkännas fram tom 25 januari, men efter detta är alla anmälningar bindande.
Kostnaden för biljetterna kommer faktureras till den medlem som anges i bokningen (mail till målsman vid minderårig medlem).