Med rätt att utveckla. Med rätt att glädja. Med rätt att engagera.

Snart dags för Knatteskola

2017-08-29 13:58

Även i år kommer FBI Tullinge självklart köra Knatteskola för de yngsta innebandy-sugna barnen.

Denna gång riktar vi oss i första hand till barnen som är födda 2012. För flickorna finns en grupp på lördagar 12:00-13:00 i Rikstenshallen. För pojkarna finns två grupper att välja mellan: lördagar 11:00-12:00 i Rikstenshallen, eller söndagar 14:30-15:30 i Tullingehallen. Anmälan sker via denna länk.

Exakt startdatum är inte spikat då vi fortfarande filar på de sista detaljerna kring våra ledare, men säkert är att vi kommer dra igång i andra halvan av september månad. Mail kommer till samtliga anmälda och Knatteskolans hemsida kommer uppdateras med startdatum.


Vi blir glada om du vill sprida denna information till alla du känner med barn i lämplig ålder så att vi kan få chansen att visa dem hur kul det är med innebandy!

Nyhetsarkiv

Tullingecupen
FBI Tullinges Ledarakademi
 Schysta cupen
Decembercupen
ICA nära Riksten
Tullinge Blommor
Assist
Adidas
Fatpipe
ICA Maxi
Beijer Huddinge
Skandiamäklarna

Våra arrangemang:

Tullingecupen
FBI Tullinges Ledarakademi
Summercamp
Knatteskola
FloorBoy Cup
GirlPower Cup
 Schysta cupen
Decembercupen

Våra sponsorer:

ICA nära RikstenTullinge BlommorAssist
AdidasFatpipeICA Maxi
Beijer HuddingeSkandiamäklarnaBoka körning

Våra samarbetspartners:

Dunross
Sponsorhuset
Botkyrkabyggen
SISU - Idrottsutbildarna
Botkyrka Kommun
Idrottsfoto

Gilla FBI Tullinge på Facebook!